Днес OpenAI предостави на всички потребители възможност за търсене в интернет чрез своя чатбот с изкуствен интелект ChatGPT. По този начин разработчиците отправиха пряко предизвикателство към Google, която доминира на световния пазар на търсачки.
Решението с простото име ChatGPT Search, т.е. „Търсене в ChatGPT“ ще бъде достъпно за всеки потребител, влязъл в профила си в мобилните приложения на чатбота или в уеб версията на услугата.
Досега уеб търсенето чрез ChatGPT беше достъпно само за платените абонати. Както отбелязва компанията, търсенето чрез ChatGPT позволява „бързи и адекватни отговори с връзки към съответните уеб източници“. Запитването към ChatGPT ще се извършва както обикновено и чатботът ще реши дали да търси в мрежата нещо по темата, а ако потребителят щракне върху бутона Search (Търсене), чатботът директно ще търси в интернет. Можете също така да поискате от чатбота да уточни термините за търсене или да подготви по-подробно обобщение на резултатите.
ChatGPT Search също така ще може да бъде определен като търсачка по подразбиране за вашия уеб браузър. Google може да има наистина сериозен съперник в негово лице, защото за хората ще бъде много по-лесно да попитат изкуствения интелект за нещо и да видят в отговор резюме на информацията, вместо да формулират запитване и да търсят необходимата информация в различни сайтове.
OpenAI демонстрира и нова опция, която ще позволи на потребителите да задават въпроси като например какво да правят в Цюрих преди Коледа и да получават устни отговори. Разширяването на собствената търсачка на компанията беше част от 12-дневен маратон от съобщения от OpenAI. По-рано разработчикът представи нов, по-скъп абонамент ChatGPT Pro за 200 долара на месец и отвори за обществеността инструмент за създаване на видеоклипове с помощта на изкуствен интелект, наречен Sora. През следващите дни можем да очакваме поне още едно съобщение от OpenAI, тъй като днес е едва осмият ден от маратона.
Leave a Reply