TECHitMedia.NET

Бъди в крак с технологиите!

AOC C27G2ZU – чудесно решение за FPS геймъри

Сподели с приятели.

Миналата година AOC представи едно отлично решение при геймърските монитори. Моделът, наречен C27G2ZU, разполага с ключовите характеристики необходими за качествено гейминг изживяване, но ги предлага на изключително атрактивна за този клас продукти цена.

В момента геймърският монитор може да се намери на цена под 600 лв., а това ни накара да спрем вниманието си по-подробно на него. Идеята ни е да отговорим на въпроса – Заслужава ли си покупката на това устройство за някое топ геймърска конфигурация?

Моделът залага на атрактивна цена и без да попада в AGON семейството за геймъри на компанията, където цените са доста по-високи, той се позиционира като един от по-достъпните екрани на AOC, който обаче e с най-важните за един геймър елементи.

Въпросните ключови характеристики на модела включват време за реакция на матрицата от само 0,5 мсек, FreeSync Premium с LFC (Low Framerate Compensation) поддръжка за осигуряване на плавни графики в играта, без накъсване и насичане, както и честота на опресняване 240 Hz.
Типичното за геймърскиte монитори опресняване от 144 Hz стана стандарт в света на PC гейминга преди няколко години, а 240 Hz и по-бързи екрани се срещат все по-често, дори в мобилните компютри. Извитият модел, който е с размер на екрана от 27 инча, е оборудван с VA панел. Предлага зрителен ъгъл от 178/178°, впечатляващо висок контраст (3000:1) и широк цветови спектър (120% sRGB, 89% AdobeRGB и 85% NTSC). Но да преминем към нашите впечатления, за да споделим с вас за какво точно става въпрос.
Кутия и инсталация
За това, че AOC C27G2ZU е вълнуващ продукт говори дори само един поглед към кутията. Супер красив и агресивен геймърски дизайн подсказват за това какъв продукт можем да открием в нея. Тя е много удобна за носене и в случай, че трябва да транспортирате монитора към някое парти или друго място, на което предстои да играете – това много лесно може да се случи с нея.
В нея виждаме 1,8м HDMI кабел, както и такъв за DisplayPort. Добре прибран виждаме и външния захранващ блок, както и самия захранващ кабел. Не липсва разбира се и съпътстващата документация.Дизайн
Дизайнът на AOC е страхотен и много атрактивен. Използвани са резки форми и чупки, отново виждаме познатите ни червени светкавици на гърба и около основната стойка. И все пак – определено не е най-шареното нещо, което сме виждали – всичко е направено с пределна доза вкус.
Стойката е много удобна. Можете да повдигате и спускате екрана със 130 мм, да завъртате 32 градуса наляво и надясно и да накланяте до 5 градуса напред или 23 градуса назад.
Портове
Входовете за съдържание са едно от важните неща, на които поне аз държа. Тук на разположение имаме добре скрити два порта HDMI 2.0 и DisplayPort 1.2, които сочат директно надолу. 3.5 жакът за аналогов изход е в другия край на същия раздел. Хъбът USB 3.2 Gen1 е близо до стойката, както може да се види и на снимките, но в ъглова част.
Управление
Една област, в която AOC намалява разходите за този монитор, са контролите на менюто. Те са стандартни бутони от долната страна на рамката близо до USB хъба.  Има пет бутона за управление на настройките.
По подразбиране бързите менюта се появяват в средата на екрана. Първият бутон отляво извиква опцията за ръчен избор между видео входовете. Следващият бутон контролира режимите на игра. Те включват FPS, RTS, Racing и три конфигурируеми от потребителя слотове, в които можете да запазите вашите собствени опции.
Третият бутон просто включва хардуерен кръст. Не е толкова функционален, колкото предлагат някои игрални монитори, но със сигурност би могъл да бъде полезен, когато „тренирате“.
Четвъртият бутон отляво извиква главното меню, което се появява в долната част на екрана по подразбиране. Първият раздел Luminance включва конфигурация на контраст, яркост и гама, като последният предлага три опции – 1, 2 и 3. Можете да превключвате динамичен контраст (DCR) и HDR поддръжка. Тук има и еко режими и както преди се чудим защо те трябва да бъдат отделени от режимите на игра. Еко режимите са предварително зададени за стандартни сценарии на използване, включително стандартния стандарт, плюс текст, интернет, игри, филми, спорт и четене.
Следва цветовата настройка, където можете да изберете предварително зададена температура на цветовете от Warm, Normal, Cool или User, като последната позволява отделна конфигурация на нива на червено, зелено и синьо
Режимите DCB са подобрения на цветовете и включват опции като Nature-Skin и Sky-Blue.
Picture Boost е следващият раздел, който включва системата Bright Frame. Това ви позволява да дефинирате част от екрана си и да приложите различни настройки за яркост към него. Никога не сме били съвсем сигурни каква е функцията на това, но може да му намерите приложение.
Разделът за настройка на екранното меню включва опции за промяна на позицията и външния вид на екранното меню, както и използвания език. Можете също да настроите напомняне за прекъсване тук и да свалите стандарта DisplayPort от 1.2, ако имате проблеми със съвместимостта.
Настройката на играта е следваща и освен предоставяне на друг маршрут до предварителните настройки на режима на игра, можете също да регулирате Shadow Control, за да увеличите видимостта в тъмни области, да превключите Low Input Lag, да настроите цвета на играта и да активирате LowBlue Mode, който все още предоставя още предварителни настройки, включително мултимедия, интернет, офис и четене. Можете също да включите пиксел Overdrive, да включите FreeSync (включен по подразбиране, ако се поддържа) и да поставите хардуерен брояч на рамки на екрана.
И накрая – Extra е мястото, където ще намерите всички опции, които не се вписват другаде. Можете ръчно да изберете видео вход, да настроите таймер за изключване на екрана, да деактивирате DDC / CI контрола и да върнете настройките по подразбиране.
Като цяло екранното меню не е претрупано с функции, но има разумно количество възможности за геймърите.
Екран
Нещата с екрана условно можем да разделим на две. Той е много жив и с изключително добри показатели. Установихме, че на него се играе превъзходно и няма никакви забележки, освен в един показател – резолюцията.
Това е 27-инчов екран, но разделителната способност е Full HD – 1920 x 1080. Може да се каже, че е добра идея, защото все още  много геймъри предпочитат това пред по-висока разделителна способност. За повечето играчи най-важни са  максималните честоти на кадрите. Това с пълна сили важи за всички любители на  FPS игрите.
Друг плюс за този тип игра е отговорът от 0,5ms пиксел за MPRT, тъй като панелът, използван от C27G2ZU. Пиковата яркост е 300 cd / m2, но контрастът се оценява на 3000: 1, Мониторът на AOC покрива 120% sRGB гамата. Извивката на монитора е много приятна и спомага за по-доброто изживяване. Кривината е 1500R.
Опресняването от 240 Hz е допълнено от адаптивна синхронизация AMD FreeSync Premium, която определя ниска компенсация на честотата на кадрите и минимум 120 Hz при Full HD резолюция. Геймърите ще имат поддръжка и на HDR.В крайна сметка
Спокойно можем да кажем AOC C27G2ZU е превъзходен екран за игра на много разумна цена. Ако играете предимно FPS игри, не бихме могли да го препоръчаме по-силно. Качеството на изображението е превъзходно, а честотата на кадрите е гладка, стига вашата графична карта може да ги достави. Всички останали игри изглеждат на него също така превъзходно.
Моделът има прекрасен хардуер и възможност за свързаност, като само вградените високоговорители не са на топ ниво. Четирипортовият хъб USB 3.2 Gen1 е черешката на тортата, осигуряващ достатъчно портове за клавиатура, мишка, зареждане на телефон и USB устройство за съхранение, въпреки че винаги предпочитаме портове отстрани на панела за този вид импровизирана връзка, защото отново е по-лесен за достъп.
Предимства:
    Точни цветове
    240Hz опресняване.
    AMD FreeSync Premium адаптивна синхронизация.
    Атрактивна цена.
    Отлична яркост
    Разумно ниво на настройки в екранното меню.
    Ергономична настройка.
   USB 3.2 Gen1 хъб

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *